Będąc w Czarnogórze miej oczy szeroko otwarte. Interesujący świat tamtejszej przyrody stoi otworem. Tutaj rosną owoce, w Polsce spotykane jedynie w sklepach. Tutaj żyją zwierzęta, które w Polsce możesz oglądać jedynie w zoo.

Zwierzęta Czarnogóry

Nie zdziw się jeżeli wśród ściółki w cieniu parku np. w Herceg Novi znajdziesz przechadzającego się żółwia. Te małe gady grasują tutaj zadziwiająco często.

Podobnie skorupiaki — kraby i langusty uwielbiają ciepłe wody Adriatyku. Te pierwsze kryją się z reguły w szczelinach skał i kamieni na wybrzeżu.

Nie można też nie wspomnieć o wszędobylskich kotach. Te spotkasz w najróżniejszych kombinacjach kolorystycznych i wariantach wielkościowych :-)

Czarnogóra słynie także z ptactwa, które zamieszkuje tereny Jeziora Szkoderskiego. Z tych, najsłynniejszy jest oczywiście pelikan, który ma tu swoje lęgowisko.

Roślinność Czarnogóry

Wybrzeże z klimatem suchym śródziemnomorskim pozwoliło stworzyć tutaj gaje oliwne. Jeden z najstarszych znajduje się w pobliżu Starego Baru, w miejscowości Stara Olivka.

Oprócz oliwnych gajów mamy palmy, które są wyznacznikiem rewelacyjnej pogody i kaktusy, które zapowiadają upały.

Poza tym większość owoców, które możesz dostać na targu uprawiane jest w Czarnogórze. Do tych należą winogrona, kiwi, pomarańcze, limonki, granaty, arbuzy, melony i inne. Wynajmując apartament dobrze przyjrzyj się co rośnie wokół domu i na tarasie. Najczęściej są to właśnie: winorośl, drzewa owocowe, pnącza kiwi. Ciesz się owocami zerwanymi własnoręcznie. Na zdrowie!

Share