Oto i krótki poradnik gdzie najlepiej spędzić wakacje w Czarnogórze. Interesują cię zabytki, czy wolisz po prostu odpoczynek na plaży? Zależy ci na piasku nad morzem, czy kamienista plaża nie jest problemem? Ile chcesz wydać? Przeczytaj i wybierz.

Tanio i ekonomicznie

Jeżeli zależy Ci na tanim wypoczynku, udaj się na południe. Najbardziej znaną miejscowością i mekką Polaków jest Ulcinj, niedaleko granicy z Albanią. Tam ceny są po prostu niższe niż na północy Czarnogóry.

Chcę zwiedzać

Praktycznie każde z większych miast na wybrzeżu ma długą historię, którą warto poznać. Najbardziej okazałą starówką może się poszczycić Kotor, leżący na północy kraju. Ponadto każda miejscowość położona nad kotorskim fiordem zawiera warte uwagi zabytki. Do tego zwiedzać można wyspy położone w zatoce i groty na wybrzeżu.

Piasek jak nad Bałtykiem

Jeżeli zależy ci na piaszczystych plażach, musisz się udać na południe, do Ulcinj albo jeszcze dalej w stronę Albanii.

Kocham porty

Najpiękniejsze miasta portowe mieszczą się w rejonie Zatoki Kotorskiej: Tivat, Kotor, Herceg Novi.

Nuta egzotyki

Północ Czarnogóry przypomina zachodnie kurorty, natomiast południe ma więcej kolorytu. Głównie za sprawą muzułmanów zamieszkujących te tereny. Znajdziemy tu meczety i gwarne targowiska.

Północ czy południe?

Jeżeli nie chcesz wybierać, dobrym miejscem pobytu wydaje się Budva. To znany kurort, leżący w centrum wybrzeża Czarnogóry. Stąd masz ok. 50 km do Ulcinj i ok. 50 km do Zatoki Kotorskiej.

Share