Stanowczo odradzam pokonywanie trasy za jednym zamachem. Chyba, że ze zmieniającymi się kierowcami. Dla jednego, to może być po prostu ponad siły. Jeżeli trasa zajmuje dwa dni, pojawia się pytanie — gdzie nocować?

Nocleg na Węgrzech

Jeżeli jedziesz przez Węgry, najprawdopodobniej środek trasy do Czarnogóry wypadnie właśnie tutaj. Niestety miejsc noclegowych przy trasie jest jak na lekarstwo. W dodatku język węgierski nie ułatwia sprawy — szyldy i oznaczenia niewiele mówią.

Jeżeli trafisz do miasteczka takiego jak np. Hajdúböszörmény licz się z wydatkiem rzędu 30-40 Euro za pokój dwuosobowy w hotelu ***.

Alternatywą są campingi. Te są dość rzadkie. Oczywiście w okolicach Balatonu jest ich najwięcej. Sporadycznie można też znaleźć campingi nad Dunajem. Nawet, o dziwo bezpłatne. Ale to już zależy od szczęścia.

Nocleg w Chorwacji

Nic nie stoi na przeszkodzie, by nocować na północy Chorwacji. Z tym, że tutaj ceny też nie należą do niskich. Pokój dwuosobowy może kosztować w zależności od standardu od 150 kun, czyli ok. 90 zł.

Nocleg w Bośni i Hercegowinie

Najkorzystniej ze względu na cenę wypada nocować w Bośni i Hercegowinie. Przydrożnych moteli jest całkiem sporo. Zaraz po przekroczeniu granicy także są różne miejsca z tanimi noclegami. Tanio oznacza naprawdę tanio, nawet od 10 Euro za pokój dwuosobowy.

Share