Jeżeli się tam wybierasz, to wiesz, że będzie ciepło. Chyba, że wieziesz ze sobą narty.

Kiedy do Czarnogóry?

Najlepiej do Czarnogóry wybrać się jeszcze przed wakacjami. Maj, czerwiec to idealny termin ze względu na brak pustynnych upałów. W lipcu i sierpniu przygotuj się na temperatury powyżej 30 stopni. Temperatura wody latem oscyluje z reguły między 25-28 stopni. Generalnie żar tropików :-)

Morze i góry

Powyższy opis dotyczy jedynie wybrzeża Czarnogóry. Kraj jednak podzielony jest na dwie strefy klimatyczne – wspomnianą śródziemnomorską i podzwrotnikową. Do tej drugiej zalicza się górzyste centrum kraju. W górach należy się spodziewać temperatur nawet o 10 stopni niższych.

Deszcz w Czarnogórze

Według statystyk, Czarnogóra ma najbardziej obfite opady w Europie. Praktyka jednak mówi, że w okresie wakacyjnym o deszcz tutaj trudno. A przynajmniej nad Adriatykiem. W głębi kraju opady występują częściej.

Czarnogóra na narty

Paradoksalnie gorąca Czarnogóra, zimą zamienia się w mały raj dla wielbicieli białego szaleństwa. Wysoko położone pasma górskie (powyżej 2000m n.p.m.) zapewniają doskonałe warunki do jazdy na puchu. Szczególnie warte polecenia są okolice Zabljaka.

Aktualna prognoza pogody

Prognoza pogody dla Czarnogóry (Budva) via netWeather:

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center
Share